Tiskové a kopírovací služby

Minolta C360

Na našem zařízení Konica Minolta Bizhub C360 je možné kopírovat a tisknout tiskoviny od formátu A5 až po formát A3 jak v černobílém, tak barevném provedení. Umí vytisknout dopisy, dokumenty včetně šití v rohu nebo na boku, plakátky, diplomy, vizitky, zpravodaje i brožurky včetně sešití vazbou V1.

Podporované formáty souborů

Pro zabezpečení maximální přesnosti a požadované kvality tisku exportujte své tiskové podklady do formátu *pdf (Adobe Acrobat) s tím, že veškeré použité barvy a obrazové profily budou převedeny do palety CMYK (nikoli RGB, Pantone apod.). Vyjímečně lze akceptovat formáty *doc či *xls (Microsoft Word) a to za přítomnosti zákazníka, který si odsouhlasí kontrolní výtisk. Pro zpracování jiných formátů bude nutno využít placených služeb našeho smluvního profesionálního grafického studia. Tiskový soubor by měl být již kompletně připraven k odeslání do tisku bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do jeho obsahu. Pokud však bude nezbytně potřeba provést úpravy, ať v grafice či předtiskové montáži dokumentu, je možno využít placených služeb buď obsluhy tiskového zařízení, popř. smluvního profesionálního grafického studia.

Formát tisku

Naše tiskové zařízení je schopno potisknout papír či PVC fólii až do formátu B3 (320 x 450 mm), přičemž maximální potisknutelná plocha činí 310 x 440 mm. Seznam jednotlivých velikostí, gramáží a typů tiskových médií naleznete v ceníku tiskových služeb.

Barevnost

Na našem zařízení rozlišujeme tisk barevný a černobílý. Černobílý tisk vyžaduje perfektní a přesné využití pouze barvy černé a jejich odstínů z palety CMYK ve vektorové grafice a režimů stupně šedi nebo černobílý v grafice rastrové (obrazové). Aplikace jakékoliv jiné palety (např. RGB) způsobí, že tisk je počítán jako barevný, ač se na monitoru jeví jako černobílý. Totéž platí pro použití duplexních, CMY, Pantone či jiných barevností tisku.

Rozlišení obrázků

Ideální obrazové rozlišení pro tiskové podklady je 300 dpi při skutečné velikosti obrázku. Za hraniční lze považovat 150 – 200 dpi. Pokud si na tom budete trvat, vytiskneme samozřejmě i tiskoviny s nižším rozlišením, je potřeba si ovšem uvědomit, že ne vždy je stažený obrázek z webu přínosem (obrazové rozlišení pro web je podstatně nižší než pro tisk) a většinou výrazně degraduje výsledný vzhled tiskoviny.

Rozměry tiskových dat

Při tvorbě tiskového dokumentu je dobré využívat základních formátů (A3, A4, A5...) či jejich běžně používaných řezů (1/3 A4 = 99 x 210 mm). Vytisknout lze samozřejmě i nestandardní velikosti, pokud budou samozřejmě v našich výše uvedených možnostech. Pokud použijete tisk tzv. na spad (obraz přes celou plochu stránky bez nepotištěných okrajů), je nutno počítat s tím, že tisk bude nutno realizovat na větší formát (např. A4 se bude tisknout na B4) a kraje obrazu se budou ořezávat, tudíž je potřeba zvětšit celkovou plochu obrazu min. o 1,5 mm na každou stranu (dokument A4 bude mít tím pádem rozměr 213 x 300 mm) a grafické prvky dokumentu umístit dále od okraje, aby se nedostaly do odřezu. Nezapomeňte do dokumentu vložit – pokud je to nezbytné – ořezové značky, tyto by měly mít ideálně 3 mm a umístěny 2 mm od čistého formátu dokumentu. Pokud to nezbytné není, ušetříte naší obsluze práci s jejich odstraňováním. Totéž platí i v případě zcela zbytečných a neúčelných soutiskových značek, škálových pruhů atd.

Nekopírujeme a netiskneme:

  • Předlohy podléhající autorskému právu bez souhlasu nositele autorských práv (platí např. i pro noty a hudební díla),
  • fašistické symboly, hanlivé nebo urážlivé nápisy či grafiku,
  • materiály, které by byly v rozporu s dobrými mravy,
  • platné peníze.

Jak si službu objednat?

Poskytnutí služby na multifunkčním zařízení Konica Minolta je třeba si předem dohodnout v době úředních hodin obecního úřadu buď osobně na obecním úřadě, telefonicky na čísle (+420) 602 774 190, případně na čísle (+420) 725 091 124, nebo e-mailem na adrese info@spojil.cz. Kopírování a tisk materiálů a dokumentů bude prováděn dle náročnosti na počkání, popřípadě do druhého dne. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, neváhejte se obrátit s dotazem na jakýkoliv z výše uvedených kontaktů. Společně najdeme pro Váš problém jistě vždy to nejlepší řešení.

Ke stažení

Informace o používání cookies

Souhlasem se zpracováním souborů cookies nám pomáháte zlepšovat náš web a přizpůsobovat ho vašim potřebám. Kliknutím na tlačítko „Přijmout vše“ souhlasíte se zobrazením personalizovaného obsahu a relevantní reklamy.

Děkujeme, nemusíte se bát, s vašimi daty budeme nakládat dle zákona.