Doprava pro hendikepované

Dopravní podnik města Pardubic zajišťuje dopravu pro hendikepované.

Již půl roku Dopravní podnik města Pardubic zajišťuje dopravu pro hendikepované, tedy přepravní služba pro občany s (ať už dočasnou anebo trvalou) zátěží pohybového ústrojí. Uvedený servis nabízí imobilním cestujícím nejenom po městě Pardubice, ale rovněž ve všech obcích, které obsluhuje linkami městské hromadné dopravy, tedy i pro občany Spojila.

Službu je možné využít jak při jednorázové cestě k lékaři, tak této služby využívat pravidelně (denně), jako se tak děje v mnoha případech dnes. Pro jednosměrnou přepravu ze/do zastávek ve II. tarifní zóně, tedy ze/do zastávek ve Spojilu, je cestujícím účtováno jízdné 75 Kč. Samotná přeprava pak sestává nejen z přistavení vozidla na požadovanou adresu určení v dohodnutý čas, ale i asistenční služby řidiče při nakládce cestujícího; totéž pak v cíli přepravy. Detailnější informace k celé nabídce jsou k dispozici zde: Doprava pro handicapované.

V případě zájmu je novým i dlouhodobým klientům k dispozicí infolinka Dopravního podniku (tel. 466 899 899), která zájemce zařazuje do evidence a následně od nich přijímá objednávky pro konkrétní zamýšlenou přepravu.

Informace o používání cookies

Souhlasem se zpracováním souborů cookies nám pomáháte zlepšovat náš web a přizpůsobovat ho vašim potřebám. Kliknutím na tlačítko „Přijmout vše“ souhlasíte se zobrazením personalizovaného obsahu a relevantní reklamy.

Děkujeme, nemusíte se bát, s vašimi daty budeme nakládat dle zákona.